Jak działa nasza telewizja?

Technologia IPTV

Nasza telewizja działa w technologii IPTV, oznacza to, że sygnał telewizyjny przesyłany jest tak jak internet po światłowodach (do budynków)  oraz kablami typu „skrętka” (do mieszkań). IPTV to bezkompromisowa jakość obrazu HD. High Definition to duży skok do przodu w porównaniu do standardowej telewizji SD . Wyższa rozdzielczość oznacza większą ilość pikseli na ekranie telewizora, przez co obraz jest kilkukrotnie bardziej szczegółowy i ostry.

Jak to działa?

Aby odbierać telewizję IP potrzebny jest Set-top box (STB, dekoder), który wystarczy połączyć do naszej sieci (zazwyczaj do routera) oraz telewizora poprzez złącze HDMI.

Setup

… i to wszystko!

Czym jest Set-top box?

Potocznie nazywa się go „dekoderem”. Jest to urządzenie umożliwiające wygodne oglądanie telewizji wysokiej rozdzielczość. Dzięki podłączeniu poprzez kabel HDMI idealnie współpracuje z telewizorami LCD i plazmowymi.  Do odbierania naszej telewizji stosujemy urządzenia serii Infomir MAG. Posiadają onr przydatne i wygodne funkcji takie jak: przewodnik po programach EPG, ustawianie listy ulubionych kanałów z własną numeracją, ochrona rodzicielska, ustawianie ścieżek dźwiękowych i napisów. mag250-1