Często zadawane pytania

Czy wasza telewizja nie będzie przycinać, przecież idzie po jednym kablu razem z internetem?

Analogiczne pytanie można zadać tradycyjnej kablówce na koncentryku: Czy internet u was nie będzie mulił, przecież idzie po tym samym kablu co TV? Odpowiedź jest oczywista: Jeżeli sieć jest sprawna i źródło sygnału  do sieci również jest stabilne, wówczas nie ma prawa nic przycinać. Różnica jest jedna: nasza sieć (FTTx/ETTH) ma większą przepustowość ogólną, zatem przepustowość internetu w naszej sieci będzie zawsze wyższa niż w sieci koncentrycznej.  Dodatkowo w naszej sieci internet jest symetryczny w przeciwieństwie do sieci koncentrycznej (u nas przepustowość wysyłania = przepustowość pobierania). Jeżeli telewizja przycina, to znaczy że najprawdopodobniej kabel abonencki lub jakaś część sieci operatora uległy awarii. Przepustowość naszego kabla abonenckiego to około 1000Mbps, telewizja do poprawnej pracy wymaga zaledwie 15-20 Mbps.

Czy dekoder jest niezbędny?

Tak, na tą chwilę jest niezbędny. To urządzenie sprawia, że oglądanie telewizji IPTV jest wygodne i przyjemne, Ty nie musisz myśleć o konfiguracji czy ustawieniach, a wszystko za Ciebie wykonuje set-top box, który jest kompatybilny z każdym telewizorem. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości telewizory obsługujące IPTV staną się powszechne, nie możemy się doczekać tego czasu:)

Czy drugi telewizor w domu wymaga również dekodera ?

Tak. Jeśli w domu są dwa telewizory ( tzw. multiroom ), to każdy z nich aby odbierać telewizję IPTV musi zostać wyposażony w dekoder, a ten dekoder musi być podłączony do internetu.

Czy mogę dekoder podłączyć do internetu bezprzewodowo?

Nie, to nie jest zalecane. Sieci bezprzewodowe zapychają się i działają niestabilnie. Aby bezproblemowo korzystać z IPTV dekoder musi być podłączony kablem do internetu.

W mieszkaniu mam starą instalację telewizyjną. Czy dekoder mogę podłączyć do internetu poprzez kable koncentryczne?

Nie. Kable koncentryczne są przestarzałe i wykorzystywanie ich do przesyłania sygnału IPTV jest nieopłacalne i nieefektywne. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest ułożenie nowego kabla UTP tzw. „skrętki”,  ale nie martw się, zrobimy to za Ciebie w ramach instalacji usługi.

Czy intensywne korzystanie z internetu wpływa na odbiór telewizji?

Nie. Możesz grać online, ściągać filmy i jednocześnie oglądać telewizję. Transmisja sygnału TV w naszej sieci jest niezależna od transmisji internetu. W przypadku awarii światłowodów dostarczających sygnał internetu do Helu, nasza telewizja będzie dalej działać.

Czy telewizja działa dobrze w czasie wiatru, burzy itp?

Tak. Sygnał telewizji od Naszej serwerowni do Twojego telewizora jest doprowadzony kablami (światłowodowymi i tradycyjnymi miedzianymi), oznacza to, że telewizja niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych działa tak samo dobrze.

Czy mogę zamówić samą usługę telewizji jeśli nie mam internetu?

Tak, oczywiście, skontaktuj się z naszym biurem.